LIEPĀJAS VELO ZIEMA 2018 - rezultāti pēc 2 mēneša

Ziema iet savu gaitu un decembris ar gada nogales svētkiem jau aiz muguras. Ziema lutina velobraucējus - sniega nav, braukt ar velosipēdu nav apgrūtinoši. Nevarētu arī teikt, ka ir ļoti zemas gaisa temperatūras, kas traucētu. Ir pateicīgi, lai ikdienā izmantotu velosipēdu.

Lai būtu interesanti un būtu atskaites punkts, apkopojam 2 mēneša rezultātus. Un te patreizējā situācija izaicinājumā:

Sievietes: 

Baiba Petkus - 1534.58 km    

Līga Rozenšteina 1528.34 km

Laura Pirtniece 1474.76 km

Gaida Burbe - 783.77 km

Inta Untenberga - 735.50 km

Vīrieši:

Imants Švarcs - 3498.74 km

Markuss Ozols - 1584.57 km

Dmitrijs Jankovs - 1574.28 km

Aldis Eglītis - 1567.60 km

Imants Priede - 1286.98 km

Sieviešu ieskaitē ir notikušas izmaiņas. Līderpozīcijas ir saglabājusi Baiba, bet nu ļoti ļoti uz papēžiem Baibai min Līga, atpaliekot vien par pāris km. Veselīga sāncesība ir novērojama pirmo trīs dalībnieču starpā, jo arī Laura neatpaliek pārāk tālu. Kopumā ņemot vadošais trijnieks ir tuvu tuvu viena otrai un tikai laiks rādīs kādi būs rezultāti nākammēnes. Priecē aizrautība un tas, ka velosipēds tiek izmantots ikdienas braucieniem. Ceturtajā vietā ir Gaida ar nepilniem astoņsimt km, Gaida km veic pārsvarā Aizputes pilsētā un tās apkātrnē, kas liecina par to, ka ne tikai liepājnieki ir aktīvi velobraucēji šajā izaicinājumā. Piecinieku noslēdz Inta, kurai veiktie km ir tikai nedaudz mazāk par Gaidas līdz ar to arī sadalījums 4-5.vietās vēl nav skaidrs un iespējams, ka mainīsies. Kopumā prieks par sievietēm, aktīvajām velobraucējām.

Vīrieši arī neatpaliek no sievietēm un ziemā brauc ar velosipēdiem sparīgi. Pēc 2.mēneša pieciniekā ir notikušas lielas izmaiņas. Pirmo vietu pārliecinoši ieņem Imants, kuram ziema nu nav nekāds šķērslis velobraukšanai - vairāk kā 3 tūkstoši km 2 mēnešos ziemā - tas ir ko vērts! Imants km skaita ziņā 2 reizes pārspēj 2. vietas dalībnieku. Otrajā vietā ir ierindojies Markuss ar pusotru tūkstoti lielu km nobraukumu. Trešajā vietā ir Dmitrijs, tikai nedaudz atpaliekot no Markusa, tā, ka cīņa par 2 vietu ir aktuāla. Aldis ir trešajā vietā un arī tikai nedaudz atpaliek no cīņas par 2.vietu. piecinieku noslēdz Imants, kam ir nepilni 1300 km. Vīriešu konkurencē, tā teikt, - viss notiek!


Protams, esam modri, sekojam līdzi laikapstākļiem un velosipēdu aprīkojumam - iededzam lampiņas, pieliekam atstarotājus izmantojam atstarojošu apģērbu, kā arī pārliecināmies par velosipēda tehnisko stāvokli! Un tad viss būs kārtībā!

Aiziet ar velo janvārī! Sola labu laiku ikdienas braukšanai ar velosipēdu! Uz darbu, uz veikalu un visur kur citur!

KONKURSS!

Kamēr ziema aiz loga tikai pa īstam sākas ir jāpadomā par nākamo sezonu un velosipēds jāsaved kārtībā, lai sākoties tai - nav jādomā kur to saremontēt! Lai labi ripotu - ir labi "jāsaskrūvē".

Konkursa balva ir:

VIENA velosipēda pilna apkope (bez detaļu vērtības - ja nepieciešama nomaiņa - tiks saskaņots ar īpašnieku). Apkopē ietilpst visu velo ritošo mezglu izjaukšana, pārbaude, eļļošana, spieķošana, bremžu sistēmas pārbaude, pieregulēšana, ātruma pārslēdzēju regulēšana uc. darbības. Viss, lai velosipēds ideāli darbotos!

Velosipēda pieņemšana un tā apkopes laiks tiks  saskaņots ar balvas ieguvēju.

Konkursa noteikumi:

1. Ziņas "Posta" komentāru sadaļā jāatzīmē draugs/draudzene, kura velosipēdam arī varētu noderēt velosipēda apkope.

2. Jādalās ar konkursa ziņu (postu) facebbok un jāspiež "Like" ziņai. Jāseko "Velo-Redele" facebook lapai! 

3. Izloze notiks 2018.gada 23.janvārī. Uzvarētājs tiks paziņots "Velo-Redele" lapā Facebook un mājas lapā - sadaļā "Ziņas&Jaunumi".


Vēlam veiksmi!

LIEPĀJAS VELO ZIEMA 2018

Pagājis jau ir pirmais mēnesis no kopējiem 4, kad aktīvie velobraucēji krāj ziemas km endomondo. Rezultāti ir visnotaļ labi, jo ir gana daudz aktīvu cilvēku, kas ikdienā pārvietojas ar velosipēdiem. Fakts, ka dalībnieku skaits ir 130 liecina par to, ka ziema ir tikai gadalaiks, nevis šķērslis, lai ikdienā kā transportlīdzekli izmantotu velosipēdu. Mums kā organizatoriem ir prieks, ka dalībnieki ir aktīvi ne tikai vasarā, bet arī ziemā. Novērojumi liecina, ka Liepājas klimats ziemā ir pateicīgs ikdienas velobraukšanai, jo ja apkārtnes novados jau ir neliela, bet tomēr sniega sega, tad Liepājā tās nav. Bet nu par rezultātiem.

Sievietes: 

Baiba Petkus - 867.55 km    

Laura Pirtniece - 629.94 km

Līga Rozenšteina - 567.27 km

Inga Krūtaine - 561.19 km

Daiga Poriņa - 508.75 km

Vīrieši:

Imants Švarcs - 2115.32 km

Sandis Suseklis - 1008.85 km

Eventijs Gabrāns - 739.44 km

Gvido Petkus - 732.36 km

Aldis Eglītis - 706.82 km

Sieviešu ieskaitē  līder-pozīcijā ir Baiba, viena no aktīvajām velobraucējām gan ikdienā gan arī sporta sacensībās. Otrajā pozīcijā ir Laura, kuras apņēmība braukt ikdienā ar velosipēdu ir apbrīnojama un rezultāti neizpaliek - patreiz otrā vieta - tā turpināt! Līga Rozenšteina ierindojas trešajā vietā un nav tālu no pirmajām 2 vietu īpašniecēm. Inga Krūtaine ir velo pasākumu aktīva dalībniece un teicama ikdienas velosipēda izmantotāja. Prieks par Ingu - tā turēt! Daiga Poriņa noslēdz pirmā mēneša nobraukto km "piecinieku" - prieks, ka Daiga ir aktīva velobraucēja un novēlam turpināt braukt ar velo!

Vīriešu konkurencē ir jauns līderis ar ievērojamu nobraukumu - veseliem 2115 km!!!!! Iespaidīgi! Tas ir Imants, kuram, šķiet, ziema un tās ne visai siltais laiks pilnīgi nav šķērslis braukt ar velosipēdu, pie kam lielus attālumus! Otro pozīciju ieņem Sandis, kurš arī mēneša laikā pārsniedzis četrciparu skaitli! Super. Attālums līdz pirmajai pozīcijai ir paliels, bet nekas šajā dzīvē nav neiespējams! Eventijs ieņem trešo pozīciju un arī ir dalībnieks, kurš līdz šim nebija mūsu pasākumu līderu pulkā, bet redzam, ka ziema nemaz nav šķērslis! Aiziet! Gvido Petkus ir aktīvs velo pasākumu dalībnieks un arī ziemā savu braucamo liek lietā un ir 4 pozīcijā - super, priecājamies un novēlam ripot tālāk! Piecinieku noslēdz Aldis ar 700 km. Lielisks rezultāts un novēlam braukt vēl un vēl.

Kopumā rezultāti ir blīvi, izņemot vīriešu konkurences līderi. Tā, ka turpmākajos mēnešos ir iespējamas izmaiņas vietu sadalē, kaut arī jāsaka, ka katra dalībnieka km "pieplūdums" ir mērens, taču neko jau nevar zināt. Esam priecīgi par jauniem dalībniekiem, daudzajiem km kas tiek nobraukti ziemīgos laikapstākļos, kas Liepājā ir tik vien manāmi kā nokrišņu un zemās temperatūras veidā, kad braucot ir nepieciešams padomāt par apģērbu. Kopumā ir nobraukti nepilni 27000 km ar velosipēdiem, kas ir lielisks rādītājs! Ir patīkami, ka arvien jauni cilvēki ikdienā izmanto velosipēdus satiksmē, bet arī dalību ņem iepriekšējo pasākumu aktīvisti. Mēs, kā organizatori sekojam līdzi pasākuma gaitai un dalībniekiem.

Protams, esam modri, sekojam līdzi laikapstākļiem un velosipēdu aprīkojumam - iededzam lampiņas, pieliekam atstarotājus izmantojam atstarojošu apģērbu, kā arī pārliecināmies par velosipēda tehnisko stāvokli! Un tad viss būs kārtībā!

Aiziet ar velo decembrī! Sola labu laiku ikdienas braukšanai ar velosipēdu!

LIEPĀJAS VELO ZIEMA 2018

Ir pienācis laiks, kad ārā vairs nav silts laiks un pie mums to sauc par ziemu. Bet braukt ar velosipēdu var arī ziemā, var, var...! Var un ir cilvēki, kas to dara, ir daudz pilsētu pasaulē ar bargākiem laikapstākļiem un tur cilvēki brauc.

Mēs arī varam un daram! Braucam, skaitam km un sparīgākie tiks pie balvām. Balvām no mūsu atbalstītājiem, kas ir afišas apakšā norādīti.


Noteikumi dalībniekiem ir tie paši kas "Liepājas velo vasaras" pasākumos attiecībā uz godīgu dalību - neizmantot citus transporta veidus, kā tikai velosipēdus; braucieniem 2/3 ir jābūt Liepājā vai afišā minētajos novados (arī Aizputes - kļūdas pēc nav ielikts afišā); dalībniekam jāreģistrējas gan "endomondo" izaicinājumā (poga zemāk), gan arī jāaizpilda vienkārša reģistrācijas forma; jāievēro godīgas dalības principi, jābūt gatavam, ka visi braucieni godalgoto vietu ieguvējiem tiks pārbaudīti un var tikt jautāts precizējums par kādu konkrētu braucienu ar velosipēdu.

Par balvu pasniegšanu informēsim pasākuma gaitā (vietu un laiku). Pasākuma laikā var tikt un būs pēkšni uzdevumi, kas attieksies uz pasākuma būtību, par tiem informācija tiks ievietota šajā mājas lapā, kā arī informācija par to tiks publicēta "Velo-Redele" Facebook profilā.

Nav sliktu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apgērbs! Braucam!

http://ej.uz/LVZ_2018


Neapšaubāmi, ir laiks un dienas, kad braukt ar velosipēdu liekas tīrais neprāts! Arī mums ir dienas, kad paveroties pa logu un redzot lielās lietus lāses logā, šķiet, nē, tikai ne ar velosipēdu! Bet saņemoties un izejot no mājas ar velosipēdu, sākot braukt, saprotams, ka nev nemaz tik traki un lietus jau ir tikai lietus. Pie kam, ja esi sagatavojies tam un ir lietus jaka vai vēl labāk - specapģērbs - nekas nav neiespējams. Ir tikai jāgrib un visu var panākt un izdarīt.

Šo pasākumu izveidojām, jo iedvesmojāmies no kādas Somijas pilsētas, kur pat ziemas laikā 60 % no iedzīvotājiem turpina braukt ar velosipēdiem! Un tas ir Somijā!?!?!? Latvijas ziemas nebūt nav tik bargas, īpaši pie jūras, tātad, Liepājā un tās apkārtnē. Parasti ziemas ir siltas un var pārvietoties ar velosipēdu.

Tātad, pasākums "Liepājas velo ziema 2018" ir sekotājs ikgadējam, nu jau 4 pasākumam "Liepājas velo vasara". Esam par velosipēdiem un to izmantošanu ikdienā.

.

 .