Hei hei velobraucēj!

Ar mums šogad kopā ir arī "Amber Pizza", kas atbalsta "zaļu" pārvietošanos un nodrošina visiem, kas to dara, lielisku piedāvājumu:

Vasara mūs priecē ar jauko laiku un "Liepājas velo vasara 2018" dalībnieku veiktie km krājas!!!!

Pasākums būs vēl lieliskāks, jo "Amber Pizza" Tev, velobraucējam, kas ieradīsies picērijā sestdienās vai svētdienās no plkst. 11:00 līdz 13:00 ar velosipēdu, nodrošinās 10% atlaidi picām līdz pat pasākuma beigām septembrī.

Brauc ar velo pēc picas, nosauc paroli: "Liepājas velo vasara 2018" un saņem 10% atlaidi! Atlaidi saņemsi tikai ierodoties picērijā ar velosipēdu un nosaucot paroli. Neattiecas uz piegādēm! Atlaide nesummējas.

Seko "Amber Pizza" un "Velo-Redele" Facebook lapām un esi pirmais, kas uzzin jaunumus.

Nu vai nav jauki - pēc lieliska izbrauciena ar velosipēdu vien' pica!


"Liepājas velo vasara 2018"

Jau piekto gadu, biedrība "Velo-Redele" organizē izaicinājumu "Liepājas velo vasara" ar katra gada skaitli. Augam un attīstāmies, dalībnieku kļūst arvien vairāk! Arvien vairāk ikdienas velosipēdistu Liepājas ielās.

Jau iepriekš bija ideja par kopēja pasākuma veidošanu atklājot pasākumu "Liepājas velo vasara" un šogad, sadarbībā ar citām aktīvām organizācijām, esam to realizējuši.

31.maijā 18:30 pulcējamies pie Liepājas olimpiskā centra, kur būs sākums pasākumam "Velobums", pēc tam dosimies braucienā uz Karostas cietumu, kur būs interesantas lietas un aktivitātes. Viss par un ap velosipēdiem un velosipēdistiem!

Pasākumā sniegsim arī papildus informāciju par pasākumu "Liepājas velo vasara 2018"

Tomēr, tikai brauciens vien nenozīmē, ka esi pieteicies "Liepājas velo vasara 2018". ir jāizdara 2 lietas:

Aizpildi reģistrācijas anketu
Piesakies izaicinājumam

Izlasi nolikumu

Ieskaties pasākumā "Velobums"

Nu ko, pievienojies braucienam un reģistrējies velo vasarai, jo balvas patiešām ir vērtīgas un ikdiena uz velosipēda pozitīvisma pilna!

Klāt ir jauns gads un jauns izaicinājums ar skanīgo nosaukumu "Liepājas velo vasara 2018"

Pasākums, kas motivē ikdienā pārvietoties ar velosipēdu pilsētā un ārpus tās, vienlaikus tiekot pie iespējas saņemt vērtīgas balvas no pasākuma atbalstītājiem!

Braukt ar velosipēdu ir forši un veselīgi, jāsaka - arī stilīgi! Tik vien, kā nedaudz jāpamaina ikdienas paradumi un viss, brauciens sagādās milzum daudz prieka un spēka visai dienai!

Tev ir tikai jāveic 2 darbības, lai pieteiktos:  

Aizpildi reģistrācijas anketu
Piesakies izaicinājumam

Piedalies īstajā velo sezonas un "Liepājas velo vasara 2018" atklāšanas pasākumā-braucienā 31.05.2018.Krūmu-Pulvera ielas velo infrastruktūra

Salīdzinoši jaunākais veikums veloinfrastruktūrā Liepājas pilsētā ir izveidots Krūmu un Pulvera ielu savienojums, kuram blakus ir izveidots gājēju/velosipēdistu ceļš.

Mūsu rīcībā nav informācijas par to, kādā būvniecības stadijā ir minētais objekts, bet pēc ļoti augstajām apmalēm starp brauktuvi un velosipēdu/gājēju ceļu, var secināt, ka tiks klāta papildus asfalta kārta. Bet patreiz, apmales (kantes) ir tik augstas, ka ja sanāk pirmajai uzbraukt ātri tad "astoņnieks" ir garantēts.

Bet lai paliek par projektu kopumā, pievērsāmies pašai velo infrastruktūrai. Jāsaka, ka secinājums ir bēdīgs. Un noteikti pamatosim, kā pie šāda secinājuma nonācām. 

Visā velo ceļa garumā segums no sarkanajiem bruģakmeņiem ir nelīdzens, ar redzamām un braucot jūtamām reljefa atšķirībām starp daudziem bruģakmeņiem. Īsta redele, īsta velo redele. Maigi izsakoties, velo ceļš ir brāķis. Atstarpes starp bruģakmeņiem un viegli pamanāmas un akmeņi kustas savā starpā.

Kopējais skats jau liecina par to, ka velo/gājēju ceļš ir pabeigts, nav nekā tāda, kas liecinātu, ka notiks kaut kāda veida darbi. Izņemot, kā jau minējām, brauktuvi ar nedabiski lielajām "kantēm". Lielās atstarpes starp bruģakmeņiem, to dzirdamā "klabēšana" kad brauc pāri ar velosipēdu un drebēšana kā pa bedrēm braucot, liecina par, maigi izsakoties, nekvalitatīvu darbu un ceram, ka atbildīgās institūcijas vēl nav pieņēmušas darbus, jo ja ir pieņemti, tad nu gan ir ...

Neapšaubāmi ir skaidrs, ka iesīkstējošo padomju laiku domāšanu ir ieguvusi šī iela ar tā laika dogmu par ceļa sadalījuma kārtību un tā izbūvi. Jauki, visi taču atceramies tos laikus un saprotam, ka tajos dzīvot vairs nevēlētos, bet dzīvojam, nekur no tā neesam tālu. Par to liecina šie "šedevri" ar saliņām principa pēc (sk. augstāk esošo attēlu). Kadēļ velosipēdistam nav vienlaidu braucamā daļa, bet uzkalniņi kalnainēs? Ciku caku infrastruktūra varētu to saukt. Slikti? Nē, nav slikti, bet ir amizanti, neprakstiski un neērti. Smieklīgi un absurdi, apgrūtinoši un visam pāri vēl slikta kvalitāte. Vietas pietiekoši, bet tiek būvēts ne-mūsdienīgi un projektētājam nav NEKĀDAS sajēgas par modernu velo infrastruktūru. Protams, saprotam, ka pēc otrās asfalta kārtas "kantes" starp brauktuvi un velosipēdu/gājēju ceļu noteikti būs, jo tas taču piederas pie padomju standartiem. Absurdi mūsdienām.

Pie šī attēla esam jau senajās Liepājas tradīcijās, kad velosipēdistu ceļš sākas un beidzas vienkārši kaut kur, tiem nav savienojuma, tie ir te, beidzas te un tikpat pēkšņi var kaut kur sākties. Kaut kāda abstrakcija. Kādēļ, tas šeit nevarēja savienoties ar Pulvera ielas velo ceļu, bet tam jāsākas kādus 30 m nostāk? Un starp tiem pat nav nekas cits, kas it kā varētu traucēt, -autobusu pietura vai kas tāds!? Vienkārši tā ir, kaut kā ir. Nu labi. Ekstravaganti.

Ja lasi šo rakstu un uzreiz pirmā doma ir, ka esam nepateicīgi, stulbi vai kas tamlīdzīgs, tad varam tikai skaidrot to, ka esam lietojuši Nīderlandes un citu "velolielvalstu" infrastruktūru un tiešām zinām kāda ir ērta un piemērota infrastruktūra velosipēdistam, lai viņu motivētu ikdienā pārvietoties ar velosipēdu. Un sakām, ka šāda, kāda tā ir Liepājā, lielākoties, tāda nav un nav pat paredzēta tāda. Velosipēdam jābūt prioritāram pār autotransportu, bet šādi "šedevri" pat ne tuvu to neveicina.

Vieglam un nesteidzīgam vakara braucienam jau viss pat varētu derēt. Protams, ja ir kalnu velosipēds ar platām riepām, bet pilsētas velosipēdam tas jau ir izaicinājums un remonts pēc brauciena...

Uzskatām, ka šādi būvēt ir bezatbildīgi. Šādi velo ceļi nav ērti, dažkārt pat bīstami (Zirņu iela). Bet ar katru projektu nekas nemainās. Nekas.

Ak jā, "kantes" ir Liepājas vizītkarte. Kā velosipēdistiem patīk "kantes"!!!! Super. Būvējiet tās vēl!

Sarkasms vai ne!? Jā, bet nekas cits vairs neatliek.

Atbildīgo institūciju darbinieki - lieciet izlabot vismaz celtniecības brāķi.

Turpmāk plānojiet velo joslas, velo infrastruktūru ar asfalta segumu un aizbrauciet taču beidzot ciemos uz Dāniju, Nīderlandi vai Vāciju...un kas zina...

Liepājas velo jaunumi pavasarī

Arvien vairāk aiz loga spīd saulīte, gaisa temperatūra priecīgi pieaug ar katru dienu, un visur, it visur, dzirdama pavasara putnu čirkstināšana. Un tas liek sarosīties ikvienam, gan lielam, gan mazam un, protams, pilsētas ielās dodas liels skaits velobraucēju. Gaiss ir spirgts un patīkams.

Šis pavasaris ir ļoti aktīvs velopasākumu un velodzīves plānošanā Liepājā. Nule notika 4 pušu tikšanās, kurā, mūsuprāt, dzima viena, ļoti prātīga un forša ideja kā apvienot Liepājas velodzīves veidotājus ar viņu idejām, vienā, tā teikt, - produktā. Jā, ir sen zināms, ka latviešiem nav raksturīga interešu apvienošana, katrs cenšas savas idejas un iniciatīvu individuāli attīstīt. Tas, protams, nav nekas peļams, taču vispārzināms fakts pasaulē ir tas, ka apvienojoties var panākt daudzreiz lielāku ieguvumu. Un tā nu esam idejiski vienojušies par to, ka Liepājā tiks veidots kopējs aktivitāšau un pasākumu plāns velobraucējiem un aktīviem cilvēkiem.

Labi, lai paliek intriga, sanācām kopā šādā sastāvā: Liepājas sporta pārvalde, biedrība "Velo-Redele", riteņbraukšanas klubs "Liepāja" un biedrība "VeloRonis". Noteikti, ka gandrīz ikviens, kam tuvs velo ir dzirdējis kaut vai par vienu no šīm organizācijām. Jā, un mums ir kopīgs tas, ka vēlamies apvienot aktīvos pasākumus Liepājā, kas ieinteresētu arvien jaunus velobraucējus, kā arī piedāvātu ko jaunu jau aktīvajiem velobraucējiem, velosportistiem un ziemas peldētājiem. Kopā esam spēks - saka viena laba paruna! Esam plānošanas stadijā, tiksimies vēl un jau tagad zinām, ka iznākums būs superīgs.

Var teikt, ka šodien tika likts tāds kā pamats kopīgam Liepājas aktīvo organizāciju piedāvājumam visa gada garumā. Protams, visu uzreiz neatklāsim, bet kad sāksies pasākumi - noteikti uzzināsiet.

Un viss sāksies jau drīz, jā, principā, tad, kad tiks dots starts ikgadējam, jau piekto reizi notiekošajam, pasākumam visas vasaras garumā: "Liepājas velo vasara 2018", tad arī notiks visu citu pasākumu afiša un tiks sniegta informācija par tiem. Un arī turpmāk iesim kopā lai Liepāja būtu draudzīga visiem aktīvajiem cilvēkiem un katram būtu iespējas par tādiem kļūt!

"Liepājas velo vasara 2018" ir plānošanas un izstrādes stadijā, strādājam pie atbalstītāju piesaistes, šogad jau ir jauni interesanti uzņēmumi, kas iesaistās, lai Liepāja būtu aktīva un "zaļi" dzīvojoša pilsēta. Esam uzrunājuši jaunus atbalstītājus, kuri pievienojas esošajiem, lai motivētu kādu no Jums, vai pat visus doties ikdienā savās darīšanās ar velosipēdu. Un arī pasākuma ietvaros tiktu pie vērtīgām balvām. Liepājnieki jau ir pazīstami ar savu spītu un varēšanu, atliek tikai vēl pierādīt, ka esam mūsdienīgi domājoši un saprotam to, ka mūsdienās pārvietošanās ir svarīga ikdienas sastāvdaļa un to varam - varam darīt citādā veidā - ar velosipēdu un tādējādi gūt vairākus labumus vienlaicīgi. Mēs varam un kļūsim par pilsētu Latvijā un ne tikai Latvijā, kur liela daļa sabiedrības pārvietojas ar velosipēdiem ikdienā. Tas nav grūti, ir tikai nepieciešama neliela paradumu maiņa. Un tikai. Un tad nebūs jāsatraucas par dīzeļdegvielas cenu dus...

Esam aktīvi, sekojam Velo-Redele profilam sociālajā tīklā Facebook un šeit, mājas lapā.

Gaidiet nākamās ziņas un kopā veidosim vidi sev apkārt.

Lai labi ripo un vējš vienmēr mugurā pūš!


"Liepājas velo ziema 2018"

20. martā kafejnīcā "Makšķernieka namiņš" notika pasākuma laureātu apbalvošana. Jaukā gaisotnē uzvarētāji saņēma balvas no pasākuma atbalstītājiem:

Liepājas olimpiskais centrs, SIA "BlueshockRace", Liepājas teātris un Liepājas pilsētas domes.

Dalībniekus sveica Biedrības "Velo-Redele" projektu vadītājs Mārtiņš Zālītis un valdes priekšsēdētājs Agnis Svažs.

1.vieta saņēma LOC spa dāvanu kartes; 2.vieta - "BlueShockRace" dāvanu kartes; 3.vieta - ielūgumus uz Liepājas teātri; 4-6.vietas - Liepājas suvenīrus no Liepājas pilsētas domes.

Vietu ieguvējus un nobrauktos km ir iespējams apskatīt uzejot ar kursoru uz bildēm.

Paldies Gintam Samedovam par foto.

"LIEPĀJAS VELO ZIEMA 2018" rezultāti:

      Ziema Liepājā un tās apkārtnē mūs šogad priecēja gan ar lielu sniegu gan zemu temperatūru. Prieks, ka tas neatturēja dalībniekus braukt ar velosipēdiem. Patiesībā, ar velosipēdu ir iespējams braukt jebkuros laika apstākļos, nepieciešams ir tikai piemērots apģērbs. Somijā, piemēram, ir pilsētas, kur iedzīvotāji visu gadu izmanto velosipēdus ikdienā. Somijā, kur lielāko daļu laika ir auksts laiks un daudz sniega!

      Liepājas velo ziema kā izaicinājums tika izveidots pirmo gadu. Kopumā reģistrējušies pasākumam bija 173 dalībnieki, kas, mūsuprāt, ir labs sākums. Pasākums mērķis bija aktualizēt faktu, ka velosipēds maldīgi tiek uzskatīts tikai par vasaras transportlīdzekli. Un noskaidrot cik cilvēku arī ziemā neliek velosipēdu šķūnītī. Protams, ne jau visi velobraucēji, kas brauc ikdienā piedalījās izaicinājumā.

      Kopējie rezultāti mūs priecē. Gan dalībnieku skaita ziņā, gan veiktā attāluma, gan arī faktā, ka pasākums ir izdevies. Var braukt ziemā un to pierādāt Jūs, dalībnieki! Paldies Jums.

      Liela daļa no dalībniekiem velosipēdu izmanto ikdienā, ko varēja redzēt no to braucieniem. Jāatzīmē Imanta veikums - 4200 km, kas, pat Liepājas velo vasarā būtu līdera rezultāts. Ceram, ka viņš piedalīsies arī "Liepājas velo vasara 2018". Prieks par Lauru, kas ir uzvarējusi sieviešu ieskaitē un ar saviem braucieniem parādījusi to, ka ikdienā izmantot velosipēdu var vienkārši un dara to ar prieku. Arī Āris brauc ikdienā un izmanto velosipēdu lai dotos uz darbu vai no tā.

SIEVIETES

1.vieta - Laura Pirtniece - 2419.32 km

2.vieta - Baiba Petkus - 1978.38 km

3.vieta - Līga Rozenšteina - 1880.84 km

4.vieta - Inta Untenberga - 1174.78 km

5.vieta - Monta Priedola - 715.11 km

6 vieta - Inga Krūtaine - 561.19 km


VĪRIEŠI:

1.vieta - Imants Švarcs - 4206.06 km

2.vieta - Āris Burkins - 2721.27 km

3.vieta - Markuss Ozols - 2576.53 km

4.vieta - Imants Priede - 2021.32 km

5.vieta - Jānis Ašmanis - 1775.35 km

6 vieta - Armands Macpans - 1477.77 km


Rezultāti tika apkopoti ņemot vērā 2 noteikumus: reģistrācija endomondo izaicinājumam un aizpildīta pieteikuma anketa.

1.-3. vietu ieguvēji saņems atbalstītāju dāvātās balvas (dāvanu kartes), 3.-6.vietu ieguvējiem tiks pasniegti forši suvenīri no Liepājas pilsētas domes.

Apbalvošana notiks 20.03.2018. plkst. 18:30 kafejnīcā "Makšķernieku namiņš" Vecā ostmala 11, LIepāja. Aicinām visus dalībniekus.

LIEPĀJAS VELO ZIEMA 2018

Šogad ziema mūs lutina ar zemu temperatūru un sniegu, BET tas nebūt nebaida velobraucējus, kam velosipēds ir ikdienas transportlīdzeklis.

Šogad LIEPĀJAS VELO ZIEMA 2018 tika organizēta pirmoreiz, kā pilotprojekts, ar mērķi motivēt velobraucējus pārvietoties ar velosipēdu arī ziemā. Kā zināms, gadalaiks pats par sevi nav iemesls lai nelietotu velosipēdu. Viss sākas ar vēlmi pārvietoties aktīvi un videi draudzīgi. Ziemā slīd visiem: automašīnām, gājējiem slēpotājiem un velosipēdistiem. Tikai katrs no tiem apzinās sava transportlīdzekļa spējas un vadīšanas īpašības. Bettas ir iztirzājams un garš temats, atgriežamies pie pasākuma.

Liepājas velo ziema ir kaut kas jauns. Priecājamies par samērā kuplo dalībnieku pulku.

Tuvojas izaicinājuma finišs un sākam sarūpēt balvas, kuras pasniegsim uzvarētājiem individuāli. Kopēju apbalvošanas pasākumu neorganizēsim, piedodiet, visus spēkus, resursus un idejas novirzam nākamajam vasaras pasākumam. Bet noteikti foto galerijās redzēsiet apbalvošanu!

Apkopojam mūsu sponsoru dāvātās balvas un esam milzīgu pateicību parādā SIA "BlueShockRace" elektrokartingu hallei (Anda Madara Lībe); Liepājas teātrim (Jevgenija Skoraja) un Liepājas pilsētas domei (Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa) un tās vadītājai Elīnai Tolmačovai.

Zemāk varam apskatīt balvas ko saņems izturīgākies braucēji ziemā. Būs arī silta dāvana no Liepājas olimpiskā centra, kur tās ieguvēji varēs sasildīties baseinā un pirtiņās pēc ziemīgajiem braucieniem.

Prieks par visiem dalībniekiem. Mēs, organizētāji nākamgad centīsimies rīkot šo izaicinājumu atkal, bet tagad ķeramies klāt vasaras izaicinājumam.

Juhuuuu...Liepāja ir velo pilsētaaaaaaaa!!!!!!LIEPĀJAS VELO ZIEMA 2018 - pāris dienas pirms pasākuma finiša!

Sievietes:

Laura Pirtniece - 2374.39 km

Baiba Petkus - 1978.38 km

Līga Rozenšteina - 1880.84 km


Tas ir patreizējais līderu izvietojums sievietēm. Situācija ir mainījusies kopš iepriekš publicētajiem rezultātiem. Laura no trešās vietas tagad ir stabilā līderpozīcijā.

Lūk, ko nozīmē tas, ka Laura ikdienā, neskatoties uz laikapstākļiem, brauc ar velosipēdu. Lieliski.

Baibai ir otrā vieta. Bet laika vēl ir un, iespējams, Baiba centīsies atgūt līderpozīciju. Un kļūt ne tikai par vasaras, bet arī ziemas velo izaicinājuma uzvarētāju. Taču

redzot Lauras ikdienas velo km, Baibai tas nebūs nekāds vieglais uzdevums.

Līga no otrās vietas ir patreiz trešā, līdz pirmajai ir gana daudz ko braukt, bet mums liels prieks, ka Līga ir ielauzusies ziemas velobraucēju trijniekā. Zinot Līgas 

hobiju - ziemas peldēšanu, tad braukt ar velo ziemā noteikti nesagādā problēmas.


Vīrieši:

Imants Švarcs - 4134.37 km

Aldis Eglītis - 3040.55 km

Markuss Ozols - 2536.98 km

Askolds Gludavs - 2446.57 km


Vīriešiem ir nelielas izmaiņas. Neapšaubāms līderis visu izaicinājuma laiku ir Imants ar pamatīgu nobraukumu! Var tikai apbrīnot Imanta izturību.

Otrajā pozīcijā ir Aldis, bet apskatot nedaudz profilu, konstatējām, ka Aldis brauc pa saulaino Spāniju un tomēr tas īsti neatbilst izaicinājuma būtībai, tāpēc, visticamāk, Aldis nepiedalīsies ieskaitē. Bet, protams, vēl pētīsim pamatīgāk visus līderus.

Trešajā vietā ir Markuss. Markusam velobraukšana ir tuva, tas ir skaidrs. Braukt ar to nebiedē nekas, pat tas, ka ārā ir ziema.

Apskatā iekļāvām arī Askoldu, kurš nesen pievienojās izaicinājumam. Askolds ir zināms velobraucējs, prieks redzēt viņu ziemas izaicinājumā ar nemaz ne mazu nobraukumu.


Prieks par visiem un katru velobraucēju, kurš ikdienā un treniņiem izmanto velosipēdu. Prieks arī par tiem, kas nav pirmajā trijniekā. Kad būs pasākuma noslēguma apkopojums, tad publicēsim lielāku apskatu, jo izaicinājumā ir daudzi centīgi velobraucēji, kas ikdienā brauc ar velo dažādu citu mērķu vadīti. Bet visus vieno tas, ka ziema vai kāds cits gadalaiks nav šķērslis lai izmestu līkumu ar ričuku...

Tiekamies jau drīz ar pilnu rezultātu apkopojumu.

LIEPĀJAS VELO ZIEMA 2018 - rezultāti pēc 2 mēneša

Ziema iet savu gaitu un decembris ar gada nogales svētkiem jau aiz muguras. Ziema lutina velobraucējus - sniega nav, braukt ar velosipēdu nav apgrūtinoši. Nevarētu arī teikt, ka ir ļoti zemas gaisa temperatūras, kas traucētu. Ir pateicīgi, lai ikdienā izmantotu velosipēdu.

Lai būtu interesanti un būtu atskaites punkts, apkopojam 2 mēneša rezultātus. Un te patreizējā situācija izaicinājumā:

Sievietes: 

Baiba Petkus - 1534.58 km    

Līga Rozenšteina 1528.34 km

Laura Pirtniece 1474.76 km

Gaida Burbe - 783.77 km

Inta Untenberga - 735.50 km

Vīrieši:

Imants Švarcs - 3498.74 km

Markuss Ozols - 1584.57 km

Dmitrijs Jankovs - 1574.28 km

Aldis Eglītis - 1567.60 km

Imants Priede - 1286.98 km

Sieviešu ieskaitē ir notikušas izmaiņas. Līderpozīcijas ir saglabājusi Baiba, bet nu ļoti ļoti uz papēžiem Baibai min Līga, atpaliekot vien par pāris km. Veselīga sāncesība ir novērojama pirmo trīs dalībnieču starpā, jo arī Laura neatpaliek pārāk tālu. Kopumā ņemot vadošais trijnieks ir tuvu tuvu viena otrai un tikai laiks rādīs kādi būs rezultāti nākammēnes. Priecē aizrautība un tas, ka velosipēds tiek izmantots ikdienas braucieniem. Ceturtajā vietā ir Gaida ar nepilniem astoņsimt km, Gaida km veic pārsvarā Aizputes pilsētā un tās apkātrnē, kas liecina par to, ka ne tikai liepājnieki ir aktīvi velobraucēji šajā izaicinājumā. Piecinieku noslēdz Inta, kurai veiktie km ir tikai nedaudz mazāk par Gaidas līdz ar to arī sadalījums 4-5.vietās vēl nav skaidrs un iespējams, ka mainīsies. Kopumā prieks par sievietēm, aktīvajām velobraucējām.

Vīrieši arī neatpaliek no sievietēm un ziemā brauc ar velosipēdiem sparīgi. Pēc 2.mēneša pieciniekā ir notikušas lielas izmaiņas. Pirmo vietu pārliecinoši ieņem Imants, kuram ziema nu nav nekāds šķērslis velobraukšanai - vairāk kā 3 tūkstoši km 2 mēnešos ziemā - tas ir ko vērts! Imants km skaita ziņā 2 reizes pārspēj 2. vietas dalībnieku. Otrajā vietā ir ierindojies Markuss ar pusotru tūkstoti lielu km nobraukumu. Trešajā vietā ir Dmitrijs, tikai nedaudz atpaliekot no Markusa, tā, ka cīņa par 2 vietu ir aktuāla. Aldis ir trešajā vietā un arī tikai nedaudz atpaliek no cīņas par 2.vietu. piecinieku noslēdz Imants, kam ir nepilni 1300 km. Vīriešu konkurencē, tā teikt, - viss notiek!


Protams, esam modri, sekojam līdzi laikapstākļiem un velosipēdu aprīkojumam - iededzam lampiņas, pieliekam atstarotājus izmantojam atstarojošu apģērbu, kā arī pārliecināmies par velosipēda tehnisko stāvokli! Un tad viss būs kārtībā!

Aiziet ar velo janvārī! Sola labu laiku ikdienas braukšanai ar velosipēdu! Uz darbu, uz veikalu un visur kur citur!

KONKURSS!

Kamēr ziema aiz loga tikai pa īstam sākas ir jāpadomā par nākamo sezonu un velosipēds jāsaved kārtībā, lai sākoties tai - nav jādomā kur to saremontēt! Lai labi ripotu - ir labi "jāsaskrūvē".

Konkursa balva ir:

VIENA velosipēda pilna apkope (bez detaļu vērtības - ja nepieciešama nomaiņa - tiks saskaņots ar īpašnieku). Apkopē ietilpst visu velo ritošo mezglu izjaukšana, pārbaude, eļļošana, spieķošana, bremžu sistēmas pārbaude, pieregulēšana, ātruma pārslēdzēju regulēšana uc. darbības. Viss, lai velosipēds ideāli darbotos!

Velosipēda pieņemšana un tā apkopes laiks tiks  saskaņots ar balvas ieguvēju.

Konkursa noteikumi:

1. Ziņas "Posta" komentāru sadaļā jāatzīmē draugs/draudzene, kura velosipēdam arī varētu noderēt velosipēda apkope.

2. Jādalās ar konkursa ziņu (postu) facebbok un jāspiež "Like" ziņai. Jāseko "Velo-Redele" facebook lapai! 

3. Izloze notiks 2018.gada 23.janvārī. Uzvarētājs tiks paziņots "Velo-Redele" lapā Facebook un mājas lapā - sadaļā "Ziņas&Jaunumi".


Vēlam veiksmi!

LIEPĀJAS VELO ZIEMA 2018

Pagājis jau ir pirmais mēnesis no kopējiem 4, kad aktīvie velobraucēji krāj ziemas km endomondo. Rezultāti ir visnotaļ labi, jo ir gana daudz aktīvu cilvēku, kas ikdienā pārvietojas ar velosipēdiem. Fakts, ka dalībnieku skaits ir 130 liecina par to, ka ziema ir tikai gadalaiks, nevis šķērslis, lai ikdienā kā transportlīdzekli izmantotu velosipēdu. Mums kā organizatoriem ir prieks, ka dalībnieki ir aktīvi ne tikai vasarā, bet arī ziemā. Novērojumi liecina, ka Liepājas klimats ziemā ir pateicīgs ikdienas velobraukšanai, jo ja apkārtnes novados jau ir neliela, bet tomēr sniega sega, tad Liepājā tās nav. Bet nu par rezultātiem.

Sievietes: 

Baiba Petkus - 867.55 km    

Laura Pirtniece - 629.94 km

Līga Rozenšteina - 567.27 km

Inga Krūtaine - 561.19 km

Daiga Poriņa - 508.75 km

Vīrieši:

Imants Švarcs - 2115.32 km

Sandis Suseklis - 1008.85 km

Eventijs Gabrāns - 739.44 km

Gvido Petkus - 732.36 km

Aldis Eglītis - 706.82 km

Sieviešu ieskaitē  līder-pozīcijā ir Baiba, viena no aktīvajām velobraucējām gan ikdienā gan arī sporta sacensībās. Otrajā pozīcijā ir Laura, kuras apņēmība braukt ikdienā ar velosipēdu ir apbrīnojama un rezultāti neizpaliek - patreiz otrā vieta - tā turpināt! Līga Rozenšteina ierindojas trešajā vietā un nav tālu no pirmajām 2 vietu īpašniecēm. Inga Krūtaine ir velo pasākumu aktīva dalībniece un teicama ikdienas velosipēda izmantotāja. Prieks par Ingu - tā turēt! Daiga Poriņa noslēdz pirmā mēneša nobraukto km "piecinieku" - prieks, ka Daiga ir aktīva velobraucēja un novēlam turpināt braukt ar velo!

Vīriešu konkurencē ir jauns līderis ar ievērojamu nobraukumu - veseliem 2115 km!!!!! Iespaidīgi! Tas ir Imants, kuram, šķiet, ziema un tās ne visai siltais laiks pilnīgi nav šķērslis braukt ar velosipēdu, pie kam lielus attālumus! Otro pozīciju ieņem Sandis, kurš arī mēneša laikā pārsniedzis četrciparu skaitli! Super. Attālums līdz pirmajai pozīcijai ir paliels, bet nekas šajā dzīvē nav neiespējams! Eventijs ieņem trešo pozīciju un arī ir dalībnieks, kurš līdz šim nebija mūsu pasākumu līderu pulkā, bet redzam, ka ziema nemaz nav šķērslis! Aiziet! Gvido Petkus ir aktīvs velo pasākumu dalībnieks un arī ziemā savu braucamo liek lietā un ir 4 pozīcijā - super, priecājamies un novēlam ripot tālāk! Piecinieku noslēdz Aldis ar 700 km. Lielisks rezultāts un novēlam braukt vēl un vēl.

Kopumā rezultāti ir blīvi, izņemot vīriešu konkurences līderi. Tā, ka turpmākajos mēnešos ir iespējamas izmaiņas vietu sadalē, kaut arī jāsaka, ka katra dalībnieka km "pieplūdums" ir mērens, taču neko jau nevar zināt. Esam priecīgi par jauniem dalībniekiem, daudzajiem km kas tiek nobraukti ziemīgos laikapstākļos, kas Liepājā ir tik vien manāmi kā nokrišņu un zemās temperatūras veidā, kad braucot ir nepieciešams padomāt par apģērbu. Kopumā ir nobraukti nepilni 27000 km ar velosipēdiem, kas ir lielisks rādītājs! Ir patīkami, ka arvien jauni cilvēki ikdienā izmanto velosipēdus satiksmē, bet arī dalību ņem iepriekšējo pasākumu aktīvisti. Mēs, kā organizatori sekojam līdzi pasākuma gaitai un dalībniekiem.

Protams, esam modri, sekojam līdzi laikapstākļiem un velosipēdu aprīkojumam - iededzam lampiņas, pieliekam atstarotājus izmantojam atstarojošu apģērbu, kā arī pārliecināmies par velosipēda tehnisko stāvokli! Un tad viss būs kārtībā!

Aiziet ar velo decembrī! Sola labu laiku ikdienas braukšanai ar velosipēdu!

LIEPĀJAS VELO ZIEMA 2018

Ir pienācis laiks, kad ārā vairs nav silts laiks un pie mums to sauc par ziemu. Bet braukt ar velosipēdu var arī ziemā, var, var...! Var un ir cilvēki, kas to dara, ir daudz pilsētu pasaulē ar bargākiem laikapstākļiem un tur cilvēki brauc.

Mēs arī varam un daram! Braucam, skaitam km un sparīgākie tiks pie balvām. Balvām no mūsu atbalstītājiem, kas ir afišas apakšā norādīti.


Noteikumi dalībniekiem ir tie paši kas "Liepājas velo vasaras" pasākumos attiecībā uz godīgu dalību - neizmantot citus transporta veidus, kā tikai velosipēdus; braucieniem 2/3 ir jābūt Liepājā vai afišā minētajos novados (arī Aizputes - kļūdas pēc nav ielikts afišā); dalībniekam jāreģistrējas gan "endomondo" izaicinājumā (poga zemāk), gan arī jāaizpilda vienkārša reģistrācijas forma; jāievēro godīgas dalības principi, jābūt gatavam, ka visi braucieni godalgoto vietu ieguvējiem tiks pārbaudīti un var tikt jautāts precizējums par kādu konkrētu braucienu ar velosipēdu.

Par balvu pasniegšanu informēsim pasākuma gaitā (vietu un laiku). Pasākuma laikā var tikt un būs pēkšni uzdevumi, kas attieksies uz pasākuma būtību, par tiem informācija tiks ievietota šajā mājas lapā, kā arī informācija par to tiks publicēta "Velo-Redele" Facebook profilā.

Nav sliktu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apgērbs! Braucam!

http://ej.uz/LVZ_2018


Neapšaubāmi, ir laiks un dienas, kad braukt ar velosipēdu liekas tīrais neprāts! Arī mums ir dienas, kad paveroties pa logu un redzot lielās lietus lāses logā, šķiet, nē, tikai ne ar velosipēdu! Bet saņemoties un izejot no mājas ar velosipēdu, sākot braukt, saprotams, ka nev nemaz tik traki un lietus jau ir tikai lietus. Pie kam, ja esi sagatavojies tam un ir lietus jaka vai vēl labāk - specapģērbs - nekas nav neiespējams. Ir tikai jāgrib un visu var panākt un izdarīt.

Šo pasākumu izveidojām, jo iedvesmojāmies no kādas Somijas pilsētas, kur pat ziemas laikā 60 % no iedzīvotājiem turpina braukt ar velosipēdiem! Un tas ir Somijā!?!?!? Latvijas ziemas nebūt nav tik bargas, īpaši pie jūras, tātad, Liepājā un tās apkārtnē. Parasti ziemas ir siltas un var pārvietoties ar velosipēdu.

Tātad, pasākums "Liepājas velo ziema 2018" ir sekotājs ikgadējam, nu jau 4 pasākumam "Liepājas velo vasara". Esam par velosipēdiem un to izmantošanu ikdienā.

0
.

 .